Hakkımda

CAM00168

Özgeçmişim

1977 yılında Lefkoşa Köşklüçiftlik’te Ereş Doğum Kliniğinde doğdum. İlkokulu aynı bölgedeki Şht. Tuncer İlkokulunda okudum. Birinci sınıfta karnesinde not olarak 8 ve 9 olan ve şimdi adını hatırlayamadığım 1.sınıf öğretmenime göre “çok çalışması” gereken bir öğrenci olarak ekstra olarak bir de 3. sınıfta  sevgili sınıf öğretmeninim Seval hnm.’ın kulağıma fısıladayak “Bak hep 10 verdim diğer arkadaşların ile aynı olasın diye ama olmaz böyle biraz çalış lütfen” dediği bir ilkokul öğrencisiydim.

Ortaokul ve Liseyi 20 Temmuz Lisesi’nde Fen sınıfı (Sınav ile girilirdi o zamanlar)  okuyarak bu sefer sadece matematikte çok kötü bir öğrenci olarak bitirdim. Hatta Lise 2’de matematik öğretmenim(!) tarafından hayatımın en düşük notu olan 100 üstünden 8 ile ödüllendirildim. Arkadaşım sadece adını soyadını yazarak 100 üstünden 10 almıştı.

Daha sonra sırası ile

  1. Hacettepe Üniversitesi “Anestezi” bölümü
  2. Doğu Akdeniz Üniversitesi “Endüstri Mühendisliği”
  3. Anadolu Üniversitesi “İktisat”
  4. Leuven Üniversitesi “Advanced Master of Financial & Actuarial Engineering” yada tercihe bağlı olarak “Advanced Master of Advanced Mathematics”

bölümlerini hiç kalmadan bitirdim. Meslek yaşamımda ise ilk olarak Part-time web dizayn işi ile başladım (1999) daha sonra ise Volkswagen bayi Artesa’da Yedek parça deposu müdür asistanlığı, Telsim KKTC’de Finansal raportör olarak çalıştım. Daha sonra ailemden ilk olarak 2006 yılında kamunun açtığı “Devlet Planlama Örgütü” personel sınavında birinci gelerek devlete “Planlama memuru” olarak girdim.  Şu an DPÖ’de “Yardımcı Planlama Uzmanı” olarak çalışmaktayım.

Hobilerim yazmak, koşmak, yüzmek, bol bol okumak, elimden geldiğince üretmek biraz da yarı profesyonel satranç oynamak. Uzun yıllar KKTC’nin sayılı satranç dernekleri olan LSD, MSD, YDÜ, TSK ve MTG takımlarında görev aldım. En büyük başarım ise bana göre 9 yıl üst üste 1. Lig şampiyonluğunu yakalayan Taşkınköy spor klübünün tek değişmeyen elemanı olmamdı. Bis süre KKTC Satranç Federasyonu yönetim kurulunda görev aldıktan sonra şu sıralar satranç sadece uzak bir hobi olarak kalmıştır. Evliyim ve bir kız çocuğum var NEVA isminde dünya tatlısı

 
Tweeter takipçilerim


Bir Cevap Yazın